filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
1995
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Aniołek
(1995)
Timothy White
,
Jonathan Shteinman
nominacje
Hotel Sorrento
(1995)
Richard Franklin
That Eye, the Sky
(1994)
Peter Beilby
,
Grainne Marmion
Wszyscy mężczyźni to świnie
(1995)
John Maynard
Najlepsza aktorka
wygrane
[Jacqueline McKenzie]
Jacqueline McKenzie
jako Kate w filmie
Aniołek
(1995)
nominacje
Caroline Gillmer
Hotel Sorrento
(1995)
Caroline Goodall
Hotel Sorrento
(1995)
Lisa Harrow
That Eye, the Sky
(1994)
Najlepszy aktor
wygrane
[John Lynch]
John Lynch
jako Harry w filmie
Aniołek
(1995)
nominacje
Aden Young
Metal Skin
(1994)
John Moore
The Life of Harry Dare
(1994)
John Jarratt
Wszyscy mężczyźni to świnie
(1995)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Michael Rymer]
Michael Rymer
Aniołek
(1995)
nominacje
Richard Franklin
Hotel Sorrento
(1995)
John Ruane
That Eye, the Sky
(1994)
Margot Nash
Vacant Possession
(1995)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Amanda Douge]
Amanda Douge
jako Tegwyn Flack w filmie
That Eye, the Sky
(1994)
nominacje
Essie Davis
Dad and Dave: On Our Selection
(1995)
Nadine Garner
Metal Skin
(1994)
Rebecca Gibney
Na szczęście
(1994)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Ray Barrett]
Ray Barrett
jako Wal Moynihan w filmie
Hotel Sorrento
(1995)
nominacje
Noah Taylor
Dad and Dave: On Our Selection
(1995)
Ben Thomas
Hotel Sorrento
(1995)
Ben Mendelsohn
Metal Skin
(1994)
Najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Jacqueline McKenzie]
Jacqueline McKenzie
jako Wal Moynihan w serialu
Halifax f.p.
(1994)
nominacje
Rebecca Gibney
Halifax f.p.
(1994)
Frances O'Connor
Halifax f.p.
(1994)
Belinda McClory
Janus
(1994)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Dad and Dave: On Our Selection
(1995)
Peter Best
nominacje
Hotel Sorrento
(1995)
Nerida Tyson-Chew
Mushrooms
(1995)
Paul Grabowsky
Sanctuary
(1995)
Christopher Gordon
Najlepsza reżyseria dramatu telewizyjnego
wygrane
Frontline
(1994)
Jane Kennedy
,
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
za odcinek "The Siege"
nominacje
Halifax f.p.
(1994)
Michael Offer
za odcinek "Lies Of The Mind"
Halifax f.p.
(1994)
Steve Jodrell
za odcinek "The Feeding"
Halifax f.p.
(1994)
Michael Carson
za odcinek "Hard Corps"
Najlepsza scenografia
wygrane
Metal Skin
(1994)
Steven Jones-Evans
nominacje
Mushrooms
(1995)
George Liddle
That Eye, the Sky
(1994)
Chris Kennedy
Wszyscy mężczyźni to świnie
(1995)
Murray Pope
Najlepsze kostiumy
wygrane
Wszystko gra
(1995)
Terry Ryan
nominacje
Metal Skin
(1994)
Anna Borghesi
Mushrooms
(1995)
George Liddle
That Eye, the Sky
(1994)
Vicki Friedman
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Aniołek
(1995)
Ellery Ryan
nominacje
Epsilon
(1997)
Tony Clark
Mushrooms
(1995)
Louis Irving
That Eye, the Sky
(1994)
Ellery Ryan
Najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Colin Friels]
Colin Friels
jako Wal Moynihan w serialu
Halifax f.p.
(1994)
za odcinek "Hard Corps"
[Steven Vidler]
Steven Vidler
jako Wal Moynihan w serialu
Halifax f.p.
(1994)
za odcinek "Hard Corps"
nominacje
Steve Bisley
Halifax f.p.
(1994)
za odcinek "The Feeding"
Richard Roxburgh
Halifax f.p.
(1994)
za odcinek "Lies Of The Mind"
Grant Piro
Janus
(1994)
za odcinek "A Rare Crushing Reversal"
Najlepszy dźwięk
wygrane
Metal Skin
(1994)
David Lee
,
Peter Burgess
,
Frank Lipson
,
Steve Burgess
,
Glenn Newnham
nominacje
Hotel Sorrento
(1995)
Roger Savage
,
Gareth Vanderhope
,
James Harvey
,
Glenn Newnham
,
Lloyd Carrick
Mushrooms
(1995)
David Lee
,
John Dennison
,
Tony Vaccher
,
John Patterson
Vacant Possession
(1995)
Bronwyn Murphy
,
John Dennison
,
Tony Vaccher
,
John Patterson
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
The Beat Manifesto
(1995)
Daniel Nettheim
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Tylko instynkt
(1994)
Lee Tamahori
Matka wielodzietnej rodziny mieszkającej na przedmieściach Auckland próbuje poradzić sobie z synem, który decyduje się dołączyć do gangu młodych Maorysów.
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Small Treasures
(1995)
Sarah Watt
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
Halifax f.p.
(1994)
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
nominacje
Cody: Kłopoty rodzinne
(1994)
John Edwards
,
Sandra Levy
Najlepszy młody aktor/aktorka telewizyjna
wygrane
[Jamie Croft]
Jamie Croft
jako Morton 'Ort' Flack w filmie
That Eye, the Sky
(1994)
Najlepszy montaż
wygrane
Aniołek
(1995)
Dany Cooper
nominacje
Hotel Sorrento
(1995)
David Pulbrook
Mushrooms
(1995)
Henry Dangar
Vacant Possession
(1995)
Veronika Jenet
Najlepszy nowy talent - aktor
wygrane
[Zbigniew Trofimiuk]
Zbigniew Trofimiuk
jako Mike Masters w serialu
Tropiciele Gwiazd
(1994)
Najlepszy nowy talent - aktorka
wygrane
[Petra Yared]
Petra Yared
jako Josephine 'Jo' Tiegan w serialu
Po drugiej stronie lustra
(1995)
Najlepszy odcinek serialu dramatycznego
wygrane
Frontline
(1994)
Jane Kennedy
,
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
za odcinek "The Siege"
nominacje
Frontline
(1994)
Jane Kennedy
,
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
za odcinek "The Art Of Gentle Persuasion"
Janus
(1994)
Bill Hughes
za odcinek "Not On The Merits"
Janus
(1994)
Bill Hughes
za odcinek "Without Consent"
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Hotel Sorrento
(1995)
Peter Fitzpatrick
,
Richard Franklin
nominacje
Dad and Dave: On Our Selection
(1995)
George Whaley
Sanctuary
(1995)
David Williamson
That Eye, the Sky
(1994)
John Ruane
,
Jim Barton
Najlepszy scenariusz dramatu telewizyjnego
wygrane
Frontline
(1994)
Jane Kennedy
,
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
za odcinek "The Siege"
nominacje
Halifax f.p.
(1994)
Jan Sardi
za odcinek "Lies Of The Mind"
Halifax f.p.
(1994)
Mac Gudgeon
za odcinek "The Feeding"
Janus
(1994)
Cliff Green
za odcinek "Not On The Merits"
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Aniołek
(1995)
Michael Rymer
nominacje
Mushrooms
(1995)
Alan Madden
Vacant Possession
(1995)
Margot Nash
Wszyscy mężczyźni to świnie
(1995)
Gerard Lee
Wyróżnieni w roku 1995
Aniołek
(
7/7
)
Halifax f.p.
(
4/13
)
Frontline
(
3/4
)
Hotel Sorrento
(
2/10
)
That Eye, the Sky
(
2/9
)
Metal Skin
(
2/6
)
Dad and Dave: On Our Selection
(
1/4
)
Tylko instynkt
(
1/1
)
Wszystko gra
(
1/1
)
Tropiciele Gwiazd
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.